Divatszabó

Divatszabó (Női szabó) (KIFIR kód: 8050)

Kreatív ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Női szabó szakmairány, Férfi szabó szakmairány. A divatszabó a szín és forma divatirányzatoknak megfelelő egyedi vagy konfekcionált öltözéket állít elő. Egyedi terméknél megrendeléstől az értékesítésig a gyártás teljes folyamatát alkalmazza. Iparban a konfekcionált termékek széles skáláját készíti.

Iskolai tanműhelyben.
  • Fűző és melltartókészítő
  • Kötőipari konfekciósfehérnemű-készítő
  • Lakástextil-készítő
  • Fehérneművarró
  • Férfiruha-készítő
  • Ruhakészítő
  • Mérték utáni szabó
  • Átalakító szabó
  • Készruhavarró
  • Nőiruha-készítő
  • Női szabó

"Valóra vált álmok" | Faragóné Besze Éva vallomása a Zsoldosról

2020-ban kaptam kézhez a Nőiruha készítő-szabó bizonyítványomat, kétéves képzés után. Úgy gondolom, hogy felnőtt fejjel visszaülni az iskolapadba sosem könnyű.

Én egy akkor 9 hónapos kicsivel, kismamaként tettem ezt meg, mert nagyon régi vágyam volt, hogy ez a szakmám is meglegyen.

Tudtam: ebben szeretnék dolgozni, amikor a gyerekek elérik azt a kort, hogy újra munkába állhatok. Mindenképpen otthon végezhető munkát szerettem volna, hogy a kicsik mellett lehessek, amikor szükség van rám.

Tanáraink nagyon kedvesek voltak, a szakma sok apró fortélyát megtanították nekünk.

Abban a szerencsében volt részünk, hogy a második tanévben kaptunk egy csomó új gépet, amikkel így szintén meg tudtunk ismerkedni.

Sajnos a végén mi is bekerültünk az online oktatásba, de ettől függetlenül ugyanaz a szigorú szakmai vizsga várt.

Mindenki 4-es és 5-ös osztályzattal zárta le a két tanévet.

Én most tudom az álmaimat valóra váltani, jövőre indul el saját vállalkozásom.

Pillanatnyilag az eszköz-, valamint az anyagbeszerzés zajlik.

Meggyőződésem, hogy nagyon nagy dolog, ha az embernek a hobbija lehet a munkája.

Lejegyezte: Piti István