Festő, mázoló, tapétázó

Festő,Mázoló,Tapétázó (KIFIR kód: 8070)

Építőipar ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Festő, mázoló, tapétázó feladata a különféle alapfelületek festése, mázolása, díszítése, megóvása a környezet hatásaival szemben. A megfelelő bevonatrendszer kiválasztásához elengedhetetlen a szakszerű felületdiagnosztika, majd a felület előkezelése – előkészítése. Tevékenységét a kézi és gépi festési technológiák alkalmazásával önállóan, a munka, környezetvédelmi, és biztonsági előírások szerint végzi. Tevékenységével, a festési folyamat alkalmazásán keresztül részt vesz az építőipari technológiai folyamatokban.

Az első évben iskolai tanműhelyben.
Második évtől külső gyakorlati hely is választható.
  • Csőradiátor mázoló
  • Építőipari festő
  • Épületfestő, mázoló
  • Faszerkezet mázoló
  • Szobafestő
  • Tapétázó (falkárpitozó)
Általános iskola 8 osztály.
Szükséges pályaalkalmassági vizsgálat.

Egészségügyi alkalmasság.
Pályaalkalmassági vizsgálat.

A gólkirály a mi csapatunkban focizik | Péter József

Szakmai gyakorlat, elméleti órák, tanulás, tanulás. Tudjuk, hogy mindez elengedhetetlen a sikeres vizsgákhoz, de persze emellett a rendszeres mozgást sem hanyagolhatjuk el. A szentesi Zsoldos Ferenc Technikumban a szakmai fejlődés mellett a sportra is nagy hangsúlyt fektetünk, diákjaink rendszeresen mérettetik meg magukat versenyeken. Nem is akármilyen eredménnyel.

Péter József öt éve egy másik intézményben kezdte a középiskolát. Aztán átiratkozott hozzánk, a HSZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikumába és azóta sem bánta meg a váltást. Az elfogadó, segítőkész légkör, a felkészült oktatók egyaránt igazolták döntését. Józsi festőként végzett nálunk, jelenleg az érettségire felkészítő, nappalis osztály diákja. A tanterem mellett a focipályán is számos alkalommal bizonyította rátermettségét az utóbbi években. A rendszeres edzések formában tartják, az esetleges feszültséget is könnyű így levezetni. Józsi a fociban és az iskolában is egy összetartó csapat tagja. A testnevelő tanárok minden támogatást megadnak a folyamatos fejlődéséhez. Ennek köszönhetően lehetett 2019-ben megye U19-es gólkirálya, eddig több, mint 200 gólt szerzett. Józsi kitartásával és elhivatottságával a mi elismerésünket is elnyerte.

Gyergyai-Szabó Mariann