Gépésztechnikus (Honvéd Kadét Program)

Gépésztechnikus (ipar) (KIFIR kód: 8020)

Gépészet ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Ipar szakmairány, Vegyipar szakmairány, Vízgépészet szakmairány. A gépésztechnikus részt vesz a gyártóeszközök, gépek, berendezések tervezésében és gyártásában. Kiválasztja a gyártáshoz szükséges anyagokat, közreműködik a gyártáshoz szükséges, automatizált gyártóberendezések beüzemelésében. Gondoskodik a gépek, berendezések karbantartásáról, javításáról. Irányítja a karbantartási, szerelési folyamatokat. Méréseket, elemzéseket végez a gyártóeszközök optimális működésének biztosítása érdekében.

Gyakori kérdések

5 év (4+1  év)

4. év végén: Érettségi vizsga megszerzése

5. év végén: Szakmai vizsga megszerzése

Az első két évben iskolai tanműhelyben. Harmadik évtől külső gyakorlati hely is választható.
5
  • Építész-, épületgépész technológus
  • Gépipari mérnökasszisztens
  • Hőerő-gépészeti technikus
  • Hűtő és klíma technikus
  • Szellőzéstechnikus
  • Szellőztetési technikus
  • Gépipari automatizálási technikus
  • Fejlesztő technikus, gépipar
  • Gépkenési technikus
  • Gépszerelő technikus
  • Gépszerkesztő technikus
  • Szerszám- és készülékszerkesztő technikus
nappali
Általános iskola 8 osztály
Angol, Német

Jelentkezéshez szükséges információk

 5 0715 10 05
KIFIR rendszerben való jelentkezéshez tartozó kód:  8020
Egészségügyi alkalmasság, honvéd kadét program keretében fizikai alkalmassági vizsga
A fizikai alkalmassági vizsga követelményei ide kattintva megtekinthetőek 
február 15-ig

Emlékezni is jó egykori középiskolámra | Molnár Rebeka

Molnár Rebeka két éve a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának honvéd tisztjelöltje. Középiskolai tanulmányait a HSZC Zsoldos Ferenc Szakgimnázium Szakközépiskolában (ma HSZC Zsoldos Ferenc technikum) végezte. Itt hasznos és fontos tudásra tehetett szert, melyek remek alapot szolgáltattak a jövőjének.
A kezdetekre hogy emlékszik vissza?
– Mint minden középiskolába készülő diák, én sem igazán tudtam még eldönteni, hogy mihez is kezdjek az életemmel az általános iskola után.
Vendéglátóipari suliban kezdtem a pályafutásomat, ahol csak tengtem – lengtem. Másfél év kellett ahhoz, hogy rájöjjek, mit is akarok igazán tanulni.
“360°-os fordulatot” vett az életem, amikor beléptem a HSZC Zsoldos Ferenc Szakgimnázium és Szakközépiskola ajtaján. A katona-gépész szakma miatt iratkoztam át ebbe az intézménybe, 10. K-s lettem, Madácsy Ágota tanárnő lett az osztályfőnököm.
Pont a félévi hajtásba érkezett meg, így először kissé nehéz volt, de a nagy munkának, szorgalomnak meglett az eredménye, eléggé szép bizonyítvánnyal zárta a félévet. Persze mindez nem lett volna lehetséges a pedagógusok jóindulata és megértése nélkül.
Bár még nem sok idő telt el azóta, de nem bánta meg döntését?
– Nagyon szerettem a Zsoldosba járni. Rengeteg segítséget, támogatást és figyelmet kaptam. Megszámlálhatatlan élménnyel lettem gazdagabb.
Az itteni tanulmányaim során bevontak „ezer meg ezer”-féle, a szakmámhoz illő versenybe. Katonaság minden mennyiségben, ahogy szerettem is volna. A térségi versenyeken vetélkedők, közelharcok, lövészetek vártak ránk az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred jóvoltából. Ugyanitt tartották a Honvéd Haditornát is, amin szintén részt vettünk.
Én a honvédelmi versenyek mellett az angol nyelvben is remekeltem, így az angol tanárom, Bristyán Ágnes tanárnő felkérése ilyen versenyeken is részt vettem, melyeknek minden pillanatát nagyon élveztem.
Mindamellett, hogy több versenyen is sikeresen megmérkőztünk, sikerült a tanulmányaimra is fókuszálni, mert engem ezek mellett a tanulás is érdekelt, valamint az, hogy minél jobb eredményekkel zárhassam le középiskolás éveimet.
Meg is lett az eredménye a megszerzett tudásnak: kétszer is neveztünk, és el is nyertem (Ágota tanárnő segítségével) a Béri Balogh Ádám Középiskolai Ösztöndíjat, amit a fővárosban, a méltán híres Stefánia Palotában ünnepélyes fogadáson vehettünk át.
Kiváló tanulmányi eredményeimért oklevéllel jutalmazott Pintér Etelka igazgatónő is, ballagáskor pedig Diákönkormányzati elismerésben részesültem.
És más élmények?
– Volt az is, nem is kevés. Soha nem felejtem el az Erdélyi kirándulást, egy hetet tölthettünk el az intézmény testvériskolájánál vendégeskedve. Jártunk a bámulatos szépségekkel rendelkező Csehországban, Prágában. Az iskola számtalan, meseszép belföldi helyre szervezett kirándulást, melyeken én is részt vehettem.
A honvédség által megvalósított programok közül kiemelem a Budaőrsi Légi Parádét, a Kunszállási Nemzeti Hadikultúra és Military Fesztivált, vagy a Doni emlékmenetet, amelyen több mint 100 km-t sétáltunk más középiskolásokkal, hagyományőrzőkkel.
Azt mondják, a középiskolás évek az életünk legszebb évei. Azt hiszem ennyi élmény után ez beigazolódott. Hálás vagyok a sok jó tanárnak, akik segítettek mindenben, amiben csak tudtak és sikeres érettségit tehettem általuk, és úgy érzem: sínen van életem következő szakasza is.

Ez az iskola megalapozta a jövőmet! | Simon Norman

 
2008-tól 2012-ig jártam az akkori Zsoldos Ferenc Középiskola és Szakiskolába. Az első napomon át szerettem volna iratkozni máshová, mert a körülvevő emberekkel nem szimpatizáltam, ekkor Édesapám azt mondta, hogy ne a külsőségek alapján ítéljem meg az embertársaimat. Az ezt követő napon összebarátkoztunk a “fura” emberekkel, akik teljesen normális kamaszok voltak.
Gépész szakmacsoportos osztályba kerültem, amiről akkoriban nem is tudtam, hogy mit jelent. Akkor még nem gondoltam volna, hogy az ott megszerzett tudást hasznosítani fogom a munkaerőpiacon. Szerettem a Zsoldosba járni, sok jó embert ismertem meg a tanulók és a tanárok közül egyaránt. A tanárok jól bántak a tanulókkal, még akkor is segítették őket, ha néha a magatartásuk nem volt megfelelő. Nevelték a diákokat, jóra bíztatták őket. Tanulásra és kitartásra. Az én kedvenc tantárgyam a német volt, mert jó voltam benne.Szinte minden tanárral jó viszonyt ápoltam, de két tanár volt, akik rengeteget segítettek nekem, Ők voltak a kedvenceim. Az osztályfőnököm, Balázsné Szabó Erzsébet és a német tanárom, Bristyán Ágnes!
Ez az iskola megalapozta a jövőmet, 17 évesen tudtam, hogy a műszaki területen nagy a potenciál, habár a szívem a művészetek felé húzott volna. Ugyanis az iskolai évek alatt Hip-Hop táncoltam, amit az iskola mindig elismert és támogatott. Szalagatvató bálokon léphettem fel, gólyabáli műsort vezethettem. Sportolói mivoltamnak köszönhetően részt vettem többször is a Harc a kincsért nevű kalandjátékokban, amelyet 2012-ben csapatkapitányi részvételemmel meg is nyertünk. Erre a mai napig büszke vagyok.
Én azért ajánlom az iskolánkat a pályakezdő fiataloknak, mert itt bármit elérhetnek, amit csak akarnak. Még akkor is ha nem tudják hogyan kell akarni, azt is segítenek megtanulni és ez a legfőbb!
Üdvözlettel, Simon Norman András
főiskolai diplomás Műszaki Menedzser (GAMF)
Projektmérnök a Linamar Hungary Zrt-nél.
Lejegyezte: Balázsné Szabó Erzsébet
Visszahívást kérek
close slider

Kapcsolat







captcha


Skip to content