Kereskedelmi értékesítő

Kereskedelmi értékesítő (KIFIR kód: 8110)

Az eladó szakember a kereskedelmi vállalkozásokban kiszolgálja és tájékoztatja a vásárlókat. Az eladásra kerülő áruk raktározásával, állagmegóvásával, értékesítésre történő előkészítésével, eladótéri kihelyezésével, értékesítésével kapcsolatos feladatokat lát el. Közreműködik az áruk beszerzésének előkészítésében és lebonyolításában

Gyakori kérdések

3 év
Az első két évben iskolai tanműhelyben. Harmadik évtől külső gyakorlati hely is választható.
4
  • Áruforgalmi ügyintéző, előadó
  • Customer service support
  • Eladási ügyintéző
  • Értékesítési előadó
  • Értékesítési munkatárs (kereskedelmi)
  • Értékesítési ügyintéző, előadó
  • Export ügyintéző
  • Exportelőadó
  • Exportértékesítő
  • Fuvarbonyolító
  • Fuvarszervező
  • Kereskedelmi asszisztens
  • Kereskedelmi bonyolító
  • Kereskedelmi előadó
  • Kereskedelmi ügyintéző
  • Kereskedelmi-gazdasági ügyintéző
  • Közönségszervező
  • Külkereskedelmi asszisztens
  • Külkereskedelmi ügyintéző
  • Szállítási koordinátor
Nappali
Általános iskola 8 osztály
Angol, német

Jelentkezéshez szükséges információk

4 0416 13 02
KIFIR rendszerben való jelentkezéshez tartozó kód: 8110
Egészségügyi alkalmasság
2021. február 15-ig

A Zsoldosból Ciprusra | Interjú Lovas Petrával

Mikor jártál a Zsoldosba?


2006-2010-ig a szakiskolába, 2010-2013-ig érettségire jártam, így jó sok éven át az iskola tanulója voltam. Jó volt a szakma megszerzése után ismerős közegben maradva érettségit szerezni.

Milyen szakmát tanultál?


Bolti eladóként végeztem, mert fontosnak tartottam, hogy először szakmám legyen, ugyanakkor az is lényeges volt, hogy érettségit szerezzek, ezért szereztem meg a szakma után az érettségi bizonyítványt is. Manapság már nem jelent előnyt, viszont óriási hátrány, ha nincs. 

Miért szerettél ide járni?


Barátságosak voltak az osztálytársak, a tanáraink pedig nagyon jól és érthetően magyarázták el a tananyagot.

Kik voltak a kedvenc tanáraid?


Nem szeretnék egy tanárt sem kiemelni. Mindenki segitőkész volt, bármit kérdeztünk érthetően elmagyarázták! Ha problémánk volt, bátran fordulhattunk hozzájuk segítségért.

Mik voltak a kedvenc tantárgyaid?

 

Ahogy tanárt sem emeltem ki, így tantárgyat sem tudok! Megfelelően odafigyeltek arra, hogy hogyan tanítsanak minket, így szinte az összes tantárgyat mondhatom kedvencnek. Nem magoltuk a tananyagot, hanem segítettek vizuálisan is tanulni. (Filmek, kísérletek segítségével) Minden órára szívesen jártam, barátságos, kellemes légkörben zajlott minden óra. 

Hogyan segített Téged iskolánk abban, hogy sikeres legyél?


Nagyon sok segítséget kaptunk az iskolától. Példaként említeném a pályázaton nyert 5 héten át tartó szakmai gyakorlatot Franciaországban! Helyt kellett állni egy idegen országban, idegen közegben, olyan francia nyelvtudással, amit pár hónap alatt tanultunk meg délutánonként. Sikerült! Megértettek minket és mi is értettük a kinti munkatársainkat. Magabiztosságra es helytállásra ugyanúgy tanított az iskola, amiért nagy köszönettel tartozom! Úgy érzem Ciprusra is könnyebb volt kijönni, bátrabban vágtam bele a külföldi szakmai tapasztalattal a hátam mögött. Lett önbizalmam, tudtam, hogy boldogulni fogok.

 

Cipruson mit dolgozol?

 

Először több éven át a vendéglátásban dolgoztam szakácsként, utána váltottam egy fogadóirodára. Nagyon sokan járnak be, így folyamatosan fejlesztem az angol, görög nyelvtudásom.

 

Miért ajánlanád az iskolánkat?

 


Az erős szakmai képzés miatt. Az idegen nyelvi csoportok kis létszáma miatt is, a nyelv sokkal könnyebben, gyorsabban, eredményesebben tanulható volt úgy, hogy csak pár tanuló volt a csoportunkban. A nyelvi érettségi sem volt nehéz így, nem is féltem tőle. 

 

 

Az interjút készítette:
Bristyán Ágnes

A katedra másik oldalán Mácsai Erzsébet, oktató:
„… az értékesítés varázsa már gyermekkoromban is elbűvölt.”

Mindig is szerettem emberekkel foglalkozni, és az értékesítés varázsa már gyermekkoromban is elbűvölt. Ezért kezdtem középiskolás tanulmányaimat 1995-ben az akkori Zsoldosban, vegyesbolti eladó szakon. A szakmunkás évek pillanatok alatt elrepültek, hiszen az iskolai és a gyakorlati hetek váltották egymást. Jó érzés felidézni a rengeteg szakmai kirándulást és az együtt töltött éveket.

A végzetség megszerzése után szüleim és tanáraim biztatására iratkoztam be az akkor induló kereskedelem–marketing szakmacsoport osztályába, ahol sikeres érettségi vizsgát tettem 2002-ben. Ezekből az évekből a szavalóversenyekre, az osztálykirándulásokra és a közösen megtekintett színházi előadásokra emlékszem vissza a legszívesebben. A szalagavatónk a személyes emlékeken kívül azért is emlékezetes, mert a miénket szerveztek meg először a sportcsarnokban 2002-ben. Ebből a végzős 12. K osztályból többedmagammal tanultam tovább a felsőoktatásban.

Én a Szegedi Tudományegyetem SZÉF Karára felvételiztem, ahol technológusmérnök és mérnöktanári diplomákat szereztem. Tanulmányaim befejezése után – 2013-ban- jókora szakmai tapasztalattal a hátam mögött kerültem újra a Zsoldosba, csak immár az iskolapad helyett a katedrára, szakoktatónak. A tanulást azonban ezután sem hagytam abba. Már felnőtt fejjel, családanyaként 2020-ban a SZTE Gazdaságtudományi Karának mesterképzésén közgazdász oklevelet vehettem át.

Már diákként is szerettem a Zsoldosba járni, mert jó volt a közösség. A tanárok mindig segítettek bennünket a tanulásban, a továbbtanulásban, illetve különféle egyéb gondjaink megoldásában. Nagy köszönettel tartozom Buborné Zámbó Etelkának, Kósa Ferencnének, Mészáros Júliának és Erdeiné Papp Évának az odaadó szakmai segítségért és támogatásért, amit kaptam tőlük a Zsoldosban töltött 7 év alatt.

Miért ajánlom ezt az iskolát? Itt a diákoknak a lejobbat akarjuk. Munkatársaimmal együtt úgy igyekszünk segíteni őket tanulmányaikban, hogy a tőlünk tanultakat az életben jól tudják majd kamatoztatni, és mindeközben rengeteg élménnyel is gazdagodjanak. Bármikor bizalommal fordulhatnak hozzánk gondjaikkal, és tudják, hogy majd közösen keressük meg a megoldást. Igyekszünk családias környezetet teremteni, hogy tanárnak, diáknak kellemesen teljenek az iskolában együtt töltött napok.

Akinek a hobbija a munkája | Török Richárd a Békéscsabai Röplabda Sportegyesület utánpótlásedzője mesél a Zsoldosról

Török Richárd vagyok a Zsoldos Ferenc Szakközépiskola egykori tanulója. Nem mondanám magam öregdiáknak, hiszen alig pár év telt el, hogy befejeztem tanulmányaimat a Zsoldosban. 2012-ben iratkoztam be a kereskedelem és marketing ágazatra. Az érettségi megszerzése után további 2 évet maradtam még az intézményben, ahol újabb szakma tanulására volt lehetőségem; beiratkoztam a szállítmányozás és logisztikai ügyintéző szakra, melyet sikeresen elvégeztem.

Kilencedikesként az első pár hétben frusztráltan éreztem magam, mert egy teljesen új közeget, új diáktársakat és tanárokat kellett megismernem. Szerencsére ez az érzés hamar elmúlt, hiszen csodálatos tanári kara van az iskolának és pont ez az, ami miatt szerettem oda járni. Amikor kellett szigorúak voltak, de csakis a mi érdekünkben. Nem voltam egy mintadiák, de nekik mindig volt egy-egy kedves szavuk, mondatuk felém, amivel az életre neveltek. Ha személy szerint meg kellene neveznem őket, akkor Csikai Judit, Végh László, Illés Emese, Virágos Kis Gabriella és Kenyeres Zsuzsanna nevét emelném ki a tanári kar névsorából. Minden olyan lehetőséget biztosítottak számomra, ami szükséges volt a fejlődésemhez, gondolok ez alatt a sportolás lehetőségére is.

A sport már a középiskolás éveim alatt is jelen volt az életemben. Seres Antal hatására – aki a Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítvány https://www.zenevelarakosgyermekekert.hu/ megálmodója és testvéreivel együtt szintén a Zsoldos diákja volt – kezdtem el röplabdázni, mint lelkes amatőr. Az alapítvány és a sport által sok-sok szép és maradandó élménnyel lettem gazdagabb. Az edzések mellett testnevelés órákon is rendszeresen röplabdáztunk, és lehetőséget kaptunk az iskolától, hogy részt vegyünk a Diákolimpián, ahol is 2018-ban a Csongrád Megyei röplabda „B” diákolimpián I. helyezést értünk el csapatunkkal és bejutottunk az országos döntőbe. Ezt követően a DSE Röplabda Akadémiához igazoltam, ahol az ország legjobb utánpótlás képzése folyik férfi vonalon. Rövid ideig voltam ott, de mint játékos nagyon sokat fejlődtem, és lehetőséget kaptam az U21-es döntőn való szereplésre és a Magyar Bajnokságban való részvételre is.

Tanulmányaim befejezését követően a Békéscsabai Röplabda Sportegyesületnél kezdtem el dolgozni, mint utánpótlásedző. Jelenleg a második évemet töltöm ezen a helyen, ahol minden lehetőség adott, hogy minél jobb edzővé válhassak. A teremszezon végével – amikor véget érnek az edzések – kezdődik el számomra az Országos Strandröplabda Bajnokság. Közel három éve kért meg kedves kollégám, Filius István, hogy szerepeljek vele a bajnokságban. Jelenleg a röplabda tölti ki a mindennapjaimat, ennek köszönhetően mondhatom: a hobbim lett a munkám.

Visszahívást kérek
close slider

Kapcsolat







captcha


Skip to content