Kőműves

Kőműves (KIFIR kód: 8120)

Építőipar ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. A kőműves hozza létre az épületek alapjait, legfőbb szerkezeteit, boltíveket és boltozatokat, lépcsőket épít, elvégzi a külső és belső vakolást. Keze nyomán lesz a tervből valóságos szerkezet, ezt követően előkészíti az épület befejezéséhez szükséges egyéb építőipari burkolási, szerelési, asztalos, festési munkálatokat.

Az első évben iskolai tanműhelyben. Második évtől külső gyakorlati hely is választható.
  • Betonozó
  • Díszítő kőműves
  • Építményvakoló kőműves
  • Épületfalazó kőműves
  • Falazó kőműves
  • Karbantartó kőműves
  • Kéményépítő kőműves
  • Vakoló kőműves
  • Födémgerenda-, tálca- és béléstest- elhelyező
  • Gépi vakoló
  • Klinkertégla lerakó
Általános iskola 8 osztály.
Angol, német.

Egészségügyi alkalmasság.

A Zsoldos mattot ad a kliséknek | Udvardi Zalán

Ha szakmát tanulsz, lőttek a továbbtanulásnak? Ne hidd! A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Szentesi Zsoldos Ferenc Technikumában nem csupán a szakmádban fejlődhetsz, hiszen tőlünk egyenes út vezethet az egyetemre is.

Udvardi Zalán két éve kőművesként végzett nálunk. Mivel hiányszakmát tanult, nemcsak ösztöndíjat kapott, hanem biztos elhelyezkedési esélyeket is. Mielőtt Zalán kilépett a nagybetűs életbe, úgy döntött, beiratkozik a nappali érettségi osztályunkba. Úgy tervezi, a tavaszi érettségi után a felsőoktatásban folytatja tanulmányait. Korábban építészmérnöknek készült, mostanság jobban érdekli a sakkoktatás és a Testnevelési Egyetem. Zalán másodikos kora óta sakkozik, rendszeresen jár versenyekre. Az évek során egymás után nyerte a játszmákat. A megyei diákolimpián eddig ötször akasztottak aranyérmet a nyakába. Legrangosabb eredményeinek egyike az országos diákolimpia ötödik helyezése. Büszkék vagyunk a teljesítményére és tudjuk, hogy az egyetemi felvételin is meg fogja állni a helyét.

Akár kőműves szakmát választasz, akár mást, nem betonozzuk be a jövődet! A HSZC Zsoldos Ferenc Technikum rugalmas és nyitott iskola, így biztos lehetsz abban, hogy megtaláljuk a neked megfelelő utat.

Gyergyai-Szabó Mariann