Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő

Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő (KIFIR kód: 8130)

Épületgépészet ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. A központifűtés- és gázhálózatrendszer-szerelő kiépíti és karbantartja a központifűtés rendszerét, a gázellátó rendszert, annak vezetékeit és a felhasználói készülékeket.

Az első évben iskolai tanműhelyben. Második évtől külső gyakorlati hely is választható.
  • Csőszerelő
  • Víz- és gázvezeték szerelő
  • Víz-gáz és központi fűtésszerelő
  • Vízvezeték- és központifűtés-szerelő
 Általános iskola 8 osztály.

A csikósok a Zsoldosba járnak | Czesznak Dávid

A HSZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikumban nem csupán a szakmai képzés színvonalára helyezünk hangsúlyt, hiszen tanulóink minden támogatást megkapnak ahhoz, hogy az élet egyéb területein is sikeresek legyenek.

Czesznak Dávid 2019-ben központifűtés- és gázhálózatrendszer-szerelőként végzett iskolánkban, jelenleg pedig az érettségire készülő osztályunk egyik tanulója. Dávid nem véletlenül maradt a szentesi Zsoldosban, hiszen egy összetartó közösségben, segítőkész tanárok mellett gyarapíthatja tudását. Bár a kétéves képzés feszes tempót diktál, Dávidnak egy különleges hobbira is jut ideje. A hagyományőrzés és a csikósbemutatók világa nemcsak kikapcsolódást és közösségi élményt jelent számára, hanem kapcsolatot a régmúlttal, a magyar történelemmel. A Zsoldos-napokon mi is több ízben megtapasztalhattuk, mekkorát csattan egy karikásostor és azt is megtudhattuk, mi a különbség a fehér és a kékszínű csikós öltözet között. Bár Dávid versenyeken nem vesz részt, nagyon büszkék vagyunk rá, ugyanis az évek alatt kettő, majd négy, jelenleg pedig hat ostorral tanult meg „csergetni”. A magyar rekordot nyolc ostorral tartják. Talán egy-két éven belül Dávid kerül majd a képzeletbeli dobogó legfelső fokára. Mi minden támogatást megadunk neki céljai eléréséhez.

Gyergyai-Szabó Mariann

Hogyan lett az egykori „csöves” diákból elit gimnáziumi tanár? | Őze Tibor mesél a Zsoldos-ban töltött éveiről

A nevem Őze Tibor és középiskolai tanulmányaimat a Zsoldosban végeztem. 2009 és 2012 között központifűtés- és csőhálózatszerelő szakmát tanultam, majd a szakma megszerzését követően kétéves, érettségire felkészítő gimnáziumi osztályba jártam, és az érettségi évében felvételt nyertem az SZTE biológia-kémia osztatlan tanárszakára. A diploma megszerzését követően biológia-kémia szakos tanárként helyezkedtem el a Szegedi Tömörkény István Gimnáziumban.
A sikeres felvételit a Zsoldos gimnáziumi képzésnek köszönhetem, de az ezt megelőző szakiskolai képzés is sokat segített az egyetemi helytállásban, mert nem csak a szakma fogásait sajátíthattuk el, hanem problémamegoldó képességünk is nagymértékben fejlődött.
Már a gimnáziumi képzés elején megfogalmazódott bennem a továbbtanulási vágy. Ezzel kapcsolatban megkerestem tanáraimat, akik támogatták elképzelésemet: a szükséges alapokat a tanórák során biztosították, önálló felkészülésemet plusz feladatokkal segítették, és bár-mikor megkereshettem őket, ha nehézségbe ütköztem. A támogatás mellett motiváltak is cé-lom felé, még akkor is, amikor én inkább kihátráltam volna az egészből.
Összegezve, tanáraim szaktárgyi és pedagógiai szempontból is nagyon jól felkészültek, támogatók és emberségesek voltak. Nélkülük nem érhettem volna el céljaimat, az egyetemre valós sikeres felvételit, és a diploma megszerzését.
Tanáraim voltak: Erzsébet Balázsné Szabó (kémia), Erdeiné Papp Éva (történelem, társadalom-ismeret), Kenderesi Mariann (matematika, fizika), Kertészné Kenyeres Zsuzsanna (biológia, testnevelés), Tünde Konkoly (matematika), Magyar Ildikó (testnevelés), Molnár Szilvia (magyar nyelv és irodalom), Pásztor Attila (fizika), Szép Ilona (biológia), Takács Bernadett (angol), Gabriella Virágos-Kis (földrajz), István Vízhányó (informatika)
Lejegyezte: Balázsné Szabó Erzsébet