Közszolgálati technikus

Közszolgálati technikus (KIFIR kód: 8040)

Rendészet és közszolgálat ágazat 5 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. A közigazgatási ügyintéző megismerkedik közigazgatási tevékenység-terület szabályaival, sajátosságaival, a leendő választott hivatás fontosabb szakmai elemeivel. A képzési folyamat során a gyakorlati képzés keretében a közigazgatási ügyintéző megismerkedik kormányhivatalok tevékenység-rendszerének legfontosabb elemeivel.

5 év (4+1  év)

4. év végén: Érettségi vizsga megszerzése

5. év végén: Szakmai vizsga megszerzése

Az első két évben iskolai tanműhelyben. Harmadik évtől külső gyakorlati hely is választható.
  • Egyéb ügyfélkapcsolati foglalkozású
  • Iratkezelő, irattáros
  • Általános irodai adminisztrátor
  • Hatósági engedélyek kiadásával foglalkozó ügyintéző
nappali
Angol, Német

Egészségügyi alkalmasság, rendészeti képzésen fizikai alkalmassági is
A fizikai alkalmassági vizsga követelményei ide kattintva megtekinthetőek.

„Egység, Hűség, Becsület” A Zsoldos rendészeti osztályából a „Bordósapkásokhoz” | Kripner Katalin

A nevem Kripner Katalin, 2015 és 2019 között jártam az akkori Zsoldos Ferenc Szakgimnáziumba, mint a rendészet és közszolgálat ágazat tanulója.

Nagyon szerettem iskolámat, mert a pedagógusok elképesztően rendesek és segítőkészek voltak. Kedvenc tanárom az akkori osztályfőnököm, Virágos-Kis Gabriella. Ő tartotta nekünk a testnevelés órákat, és többek között megtanította az osztályt röplabdázni is, aminek segítségével szép sikereket értünk el. Neki köszönhetem, hogy a testnevelés tantárgy a kedvencemmé vált. Diákéveim alatt számos iskolai és külsős sportversenyen vettem részt, képviseltem a Zsoldost. Gabi nénihez mindig bizalommal fordulhattunk, ő megpróbált a legjobb tudása szerint segíteni, gondoskodni rólunk.

A négy év alatt a Zsoldosban olyan dolgokat tanulhattam meg, amiket máshol biztosan nem sikerült volna. A szakmai tantárgyakat aktívan dolgozó, jól felkészült rendőrök oktatták. Ez rengeteg előnyt jelentett nekem későbbi tanulmányaim alatt a rendőrszakgimnáziumban. A szakmai gyakorlatokat Sebestyénné Dr Laurik Ágnes rendőr alezredes asszony szervezte meg, neki is sokat köszönhetek. Akik pályaválasztás előtt állnak és rendőrként szeretnének a jövőben dolgozni, azoknak jószívvel ajánlom ezt az iskolát.

Jelenleg próbaidős rendőr őrmester vagyok Budapesten a Készenléti Rendőrség II. Bevetési Főosztály V. Bevetési Osztály 4. Bevetési Alosztályában, ahol szakmai gyakorlatomat mentorom irányítása alatt töltöm.