Villanyszerelő

Villanyszerelő (Szakirány: épületvillamosság)

Elektronika és elektrotechnika ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Lehetséges szakmairányok: Épületvillamosság szakmairány, Villamoshálózat szakmairány, Villamos készülék és berendezés szakmairány. A villanyszerelő épületek, technológiák és hálózatok hagyományos és intelligens villamos és napelemes rendszerének kialakítását végző szakember. Az ipari villamos berendezés szerelése során kapcsoló és elosztó berendezést telepít, ipari energia elosztó vezetéket, kábelt, vezérlő- és szabályozókészüléket, berendezést szerel, javít. Feladatkörébe tartozik a villamos ellenőrző mérések, vizsgálatok és beállítások elvégzése is.

1,5 év (3 félév)

1. félév végén: ágazati alapvizsga megszerzése

3. félév végén:  szakmai vizsga megszerzése

1. félévben iskolai tanműhelyben.
2. félévtől külső gyakorlati hely is választható.
Esti
Érettségi bizonyítvány vagy az eddigi tanulmányi eredmények beszámításra kerülnek.

augusztus 31-ig