A HSZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikum 2/10. D központifűtés-és gázhálózat rendszerszerelő és kőműves tanulói sikeresen befejezték kötelező nyári gyakorlataikat.
A nyolc központifűtés szerelő és a hat kőműves diák különböző, saját maga által választott vagy az iskola által kijelölt gyakorlati képzőhelyen teljesítette a 140 órás összefüggő nyári gyakorlatát. A kőművesek három különböző építőipari cégnél és egy helyi vállalkozónál, míg a csőszerelő tanulók négy vidéki és egy helyi szakember csapatában gyakorolhatták a tanév közben megtanultakat. A kőműves tanulók alapoztak, szegőt raktak, betonoztak, falaztak, ablakot tettek be, kerítéspillért raktak, a központifűtés szerelő tanulók kazánt szereltek, pvc csövet tettek le fürdőszobába, véstek fúrtak, flexeltek, padlófűtést, mennyezetfűtést tettek le, renszerfeltöltést, rendszerbekötést végeztek és préseltek. A fárasztó munkaórák jó hangulatban teltek, diákok és a gyakorlatot vezető mesterek, munkatársak elégedetten nyilatkoztak a nyári gyakorlatról. (Képeken: Czibulya Bence, Lakatos Ferenc, Székely Tibor Bendegúz- Villeroy & Boch Magyarország Kft. – Hódmezővásárhely; Torma Dániel – Bodrogi Bau Kivitelező, Tervező, Kereskedő és Szolgáltató Kft – Szeged; Szabó Máté- Godó Lajos e.v. – Bordány)
2/10. D központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelők, kőművesek nyári gyakorlata